Pozor, mnoho tekutin při nachlazení škodí!

Reklama:

Podle dosavadních teorií by měl člověk při nachlazení vypít co nejvíce tekutin. Australští vědci ale zjistili, že jejich nadměrné množství nemoc spíše zhoršuje.Tým odborníků z univerzity v australském Queenslandu analyzoval dosavadní studie a došel k závěru, že mezi velkým, nebo naopak nízkým množstvím nápojů není při snižování horečky či uvolňování hlenů žádný podstatný rozdíl.

"Naopak, při nadměrném pití může infekce postoupit hlouběji do dýchacích cest. Navíc dochází ke zvýšené tvorbě antidiuretického hormonu, který dokonce redukuje vylučování moči," upozorňuje vedoucí výzkumu Chris del Mar.

Lékaři zároveň varují před tím, že nadměrné pití vede ke snižování nezbytných minerálů v krvi, což může vést až k poruchám nálady či letargii.

ČTĚTE TAKÉ:
Jurinová zhubla a vrátila se v sedmapadesáti na obrazovku


ČTĚTE TAKÉ:
Tekutá dieta

Datum vydání: 5.1.2012
zdroj: Korzo
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Žanett 7.3. 15:29
Taky piji hodně a herbal med hot drink jsem vyzkoušela a oporit jiným má více vitamínu a líbilo se mi i balení. Nemám na to, abych pořád dávala tolik peněz za sáčky coldrexu, proto jsem s tímto maximálně spokojená.
RenčaB 30.8. 12:28
Nic se nemá přehánět, ale už vidím ty lidi, co nebudou po přečtení tohohle článku pít při nemoci skoro vůbec. Já si při nachlazení vařím horký bylinný nápoj Herbalmed, zalezu pod peřinu, pořádně se vypotím a k tomu se dopuju vitamíny a většinou jsem do dvou dní zas jak rybička... Při teplotách člověk ztrácí hodně tekutin a pít málo mi přijde jako mnohem větší hazard, než pít více
šiška 6.1. 12:14
Z toho aby jeden zblb! Jednou hodně pít cca 3L denně, pak nepít, běs a děs.Střední cesta by měla být úplně ve všem i bez těch jejich debilních rad.
mimozemštanka 5.1. 16:50
Přesně tak-faD-všeho s mírou,vědci mají pořád v něčem "hokej,a vše mění....zřejmě nemají ani v tomto jasno.
faD 5.1. 16:42
Tak naše babičky bez vědeckého titulu měli pravdu když říkávali že nejlepší je zlatá střední cesta.
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma