Vrásky jsou ozdobou ženy, nikoliv ostuda!

Reklama:

Začíná to nevinně kolem třicítky s prvním krémem proti vráskám. Pohled do zrcadla odhalí nepatrné příznaky stárnutí pleti a valná většina žen začne okamžitě panikařit.Některé dokonce ani na první vrásky nečekají a se „zaručenou“ prevencí proti stárnutí začnou klidně kolem pětadvacítky. Stáří se dnes jednoduše nenosí, ty tam jsou doby, kdy zvrásněná tvář ženy budila v lidech úctu a respekt, vyjadřovala charisma.

Stále raději zapomínáme na to, že právě vrásky, šedivé vlasy a stáří vůbec, značí moudrost a zkušenost. Stydíme se za něj a obáváme se, že přestáváme být atraktivní a žádoucí. To je ovšem hluboký omyl. Na atraktivitě začneme ztrácet až ve chvíli, kdy si to sami připustíme.Určitě není nic špatného na tom, když o sebe žena pečuje v každém věku a udržuje se v kondici. Je ale přinejmenším směšné, když se snaží hustým make-upem, předraženými krémy a omlazovacími kúrami, nebo dokonce injekcemi zastavit něco, co je přirozenou a nevyhnutelnou součástí života. Jít s dobou rozhodně není chyba, ale podléhat jí určitě není hodné pravých dam.

Navíc jsou pak tyto ženy špatným příkladem svým dětem a vnoučatům, kážou jim přirozenost, ale samy pak vlastní nedostatky zakrývají, a tím koneckonců i krátí čas, který s nimi mohou trávit.

Datum vydání: 21.9.2011
zdroj: TT
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Irtana 2.11. 16:05
Je fakt, že většina žen z vrásek vyšiluje a hned si jdou pořídit nějaký krém na vrásky, ale není nic hezčího než žena, která umí důstojně a přirozeně stárnout.
TeaKonečná 5.10. 18:10
Stáří je těžké, pokud je člověk nemocný, vrásky někdo řeší někdo ne, ale takový kompliment, že vypadám skvěle a mladší o pár let taky zahřeje na duši. Pravidelně chodím na kosmetiku a doma o sebe pečuji,někdo řeší vrásky botoxem a plastickou churugií, já dávám přednost zdravému životnímu stylu a přírodní kosmetice Mincer.
Romča@@@ 28.9. 15:47
Každý je krásný a mladý, pokud to cítí uvnitř a vyzařuje to........stárnout a cítit se skvěle, je přitom tak úžasné........sdílím slova mého táty,že i v šedesáti se cítí na pětadvacet a tím já se řídím. Možná i proto v mých 36letech mě pořád oslovují slečno.........a já se vznáším............je to naprosto jednoduché........cítit se dobře ve svém těle :o)
Heligon 22.9. 7:37
no... ta paní na fotce je přesný opak toho, co píší - napíchaná botoxem - hnus !!!!! - tohle má ta atraktivní žena ? - fuj
Novotňásci 22.9. 6:31
Mimické vrásky jsou ozdoba. Protože jsou od smíchu, ale povadlá pleť je známkou toho, že se žena o sebe nestará, tak jak by měla. V dnešní době je péče o pleť součástí každodenní hygieny. Při pracovních pohovorech máte 3 vteřiny na to,aby jste udělali na zaměstnavatele kladný dojem. A do toho spadá i péče o vrásky a celková image. Pokud neuděláte perfektní první dojem, nemáte šanci to již napravit a přicházíte tak o možnost získání práce.

Vzdělání a praxe jsou až na druhém místě. Personalisté vybírají podle vzhledu.

AuraZ 21.9. 23:30
Rozesmálo mě, že ta paní na titulní stránce má obličej vyhlazený, bez vrásek a totálně zapudrovaný...
helenka1 21.9. 22:53
je umění stárnout s grácií.. :-)
avonoz 21.9. 20:30
Teda já nemyslím, že vrásky jsou ozdoba, ale prostě normální součást života člověka.
Veraky 21.9. 19:09
Ano mám vrásky a hrdě se k nim hlásím.Jsou moje,nikomu jsem je neukradla a většinu mám od smíchu a ty jsou pro ozdobu.
KacaMaV 21.9. 18:12
tyjo, radši budu vrásčitá i na pleši, než do sebe nechat bodat jehly nebo se nechat řezat/myslím plastiku....brrr, nene, kdo neumí stárnutí přijmout se vším všudy, nemůže být nikdy šťastný...neustále už bude jen prohrávat s přírodou a panikařit z toho... nechápu.
šiška 21.9. 16:54
Ano,ano příroda je mocná a vyzraje na nás,všechny dopadneme úplně stejně,scvrké a ošklivé. I ta nejkrásnější v mládí je pěkně ošklivá ve stáří včetně mužů.Např.Delon, hodně velký krasavec v mládí a teď je doslova příšerný.Stáří je prostě běs a děs co si budem povídat.Takových jakou má vizáš herečka Květa Fialová je na světě hodně málo, to jsou spíš výjimky.
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma